A likviditási mutatók olyan pénzügyi mutatószámok, amelyeket többnyire a részvények értékelésekor szokás alkalmazni. A mutatók egy vállalat rövid lejáratú eszközei és forrásai között arányokat vizsgálják. Segítségével megállapítható, hogy a vállalkozás képes lesz-e kötelezettségeit teljesíteni.
Likviditási ráta: a rövid lejáratú eszközök (forgóeszközök) és a rövid lejáratú források arányaként áll elő. Ha értéke kisebb mint 1, akkor fennáll a fizetésképtelenség veszélye.
Likviditási gyorsráta: ezesetben a likviditási ráta egy finomított változatáról van szó. A rövid lejáratú eszközök (forgóeszközök) közül csak a likvidebb eszközök kerülnek a hányados számlálójába, vagyis a pénz, a likvid értékpapírok, és a vevők tartozásai.
Pénzhányad: ebben a mutatóban már csak a leglikvidebb eszközök kerülnek a számláló, mégpedig a pénz és a likvid értékpapírok.
Időtartam-mutató: abból a kérdésből indul ki, hogy meddig lenne képes még működni a vállalat, ha megszűnnének a bevételei? A hányados számlálójába a pénzeszközök, az értékpapírok és a vevőkkel szembeni követelések kerülnek, míg a nevezőbe a napi működés átlagos kiadásai.