Kornfeld Móric báró 1882. december 30-án született. Közgazdász, nagyiparos, bankár és politikus. Apja a Magyar Általános Hitelbank vezérigazgatója volt, [Kornfeld Zsigmond]?.
Budapesten és Lipcsében tanult jogot az egyetemen, majd a Budapesti Tudományegyetemen szerzett diplomát.
1905-1918 között a [Ganz-Danubius Gyár]? igazgatója, majd vezérigazgatója. 1918-ban lemondott tisztségéről és visszavonult felsőiregi birtokára, de a gyár igazgatóságának továbbra is tagja maradt.
1920-tól a [Weiss Manfréd Művek]? igazgatója. 1927-ben ő képviselte Magyarországot a genfi világgazdasági konferencián. 1927-1944-ig a felsőház tagja. 1927-ben apja emlékére megalapította a [Magyar Szemle Társaság]?ot [Bethlen Gábor]?ral.
Tagja a Magyar Nemzeti Bank Főtanácsának, az [Országos Ipartanácsnak]?, az [Országos Magyar Gyűjteményegylet]?nek, az MNM igazgatósági tanácsának.
A Magyar Szemlében közgazdasági és nemzetpolitikai tanulmányai jelentek meg.
A II. világháború idején, 1944. március 21-én a Gestapo semleges területre menekítette, gazdasági érdekeltségeinek átadása fejében. A Weiss Manfréd családdal kötött megegyezéssel az SS 25 évre bérbe vette a Weiss Manfréd-érdekeltségeket, ezért a Weiss, Chorin, és a Mauthner családot és ügyvédeiket, összesen 40 személyt a semleges Portugáliába és Svájcba szállították.
1967. november 5-én halt meg.